X Bieg Niepodległości Drukuj

X Bieg NiepodległościW dniu 10 listopada 2016 roku odbył się X Bieg Niepodległości ulicami miasta Płocka. Organizatorem biegu był Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy "Viktoria" Płock, MZOS Płock i ZST Siedemdziesiątka Płock. Po zakończeniu części oficjalnej obchodów 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego) wystartował bieg, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Sponsorem nagród był ORLEN Płock, a pomiar czasu każdego zawodnika za pomocą specjalnych czipów wpiętych w sznurowadła obuwia dokonała profesionalna firma STS TIMING specjalizująca się w obsłudze biegów wyczynowych.

4 miejsce wśród uczniów szkół podstawowych zajął Patryk Walerczak z kl.6b, zaś 10 miejsce wywalczył Adrian Szwejkowski z kl.5a. Wśród dziewcząt 10 miejsce zajęła Adrianna Jabłońska z kl.5a. W biegu startowało ponad 130 uczniów i uczennic płockich szkół podstawowych. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal za udział w X Biegu Niepodległości. Gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska