Kwestowaliśmy po raz szesnasty Drukuj

Już po raz szesnasty włączyliśmy się do akcji Ratujmy „Płockie Powązki” organizowanej przez  Stowarzyszenie „Starówka Płocka” i „Gazetę Wyborczą”. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na renowację  nagrobka Stanisława Pyrowicza, jednego z założycieli Stowarzyszenia Spożywczego i Kasy Pożyczkowej „Zgoda”, które powstało w 1870r. w Płocku.

Kwestarzom z koła humanistyczno - dziennikarskiego pod opieką p. Agnieszki Żółtowskiej udało się uzbierać 336,42 zł! Tym samym pobiliśmy  wynik z ubiegłego roku o prawie 50 zł. Cała suma zasiliła konto tegorocznej zbiórki, na którym jest 32 tys. zł.

Z brzęczącą puszką udaliśmy się do redakcji „Gazety Wyborczej”. Tam czekali już na nas: pan Jerzy Skarżyński, prezes Stowarzyszenia "Starówka Płocka", któremu przekazaliśmy całą uzbieraną kwotę, oraz  dziennikarze „Gazety Wyborczej”. Nasza wizyta była też okazją do zgłębienia tajników pracy dziennikarza. Dziękujemy za Waszą hojność! 
Do zobaczenia za rok!

Kliknij w poniższy link, aby zobaczyć naszych kwestarzy.

http://plock.wyborcza.pl/plock/7,35681,20982059,ratujmy-plockie-powazki-uczniowie-z-17-lubia-pomagac-i.html

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska