Zakończenie VI MDK Orlen Ligi Drukuj

Zakończenie VI MDK Orlen LigiW dniu 18.06.2018 na stadionie Wisły Płock odbyła się ostatnia runda i uroczyste zakończenie VI MDK Orlen Ligi piłki nożnej  klas VI i młodszych chłopców. W tegorocznej lidze startowało 16 drużyn z Płocka i z powiatu płockiego. W październiku rozegrano mecze grupowe, od listopada toczyły się mecze w grupie mistrzowskiej i w grupie B. Po awansie do grupy mistrzowskiej z I miejsca grano 3 rundy meczów każdy z każdym (runda zimowa,wiosenna i letnia).
Po wielu trudnych meczach drużyna naszej szkoły do ostatniej kolejki plasowała się na III miejscu w grupie mistrzowskiej. Niestety uraz naszego czołowego bramkarza wykluczający go z udziału w meczach spowodował ze ostatecznie zajęliśmy IV miejsce w MDK lidze.
Zaznaczyć należy, że drużyna SP 17 Płock jako jedna z nielicznych w grupie mistrzowskiej opierała się jedynie na uczniach trenujących w Płockiej Akademii Piłki Nożnej w naszej szkole! (z wyjątkiem bramkarza i jednego zawodnika). Pozostałe drużyny opierały się na zawodnikach trenujących dodatkowo w Wiśle Płock, Delcie Słupno, czy nawet Legii Warszawa.
Gratulacje! Opiekunem drużyny był p. Jacek Małkiewicz.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska