Kolejny międzyszkolny rajd ekologiczno-turystyczny już za nami… Drukuj

Kolejny międzyszkolny rajd ekologiczno-turystyczny już za nami20 czerwca 2018r. już po raz XVII Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku była organizatorem Międzyszkolnego Rajdu Ekologiczno – Turystycznego tym razem pod hasłem „Bez wody i czystego powietrza nie ma życia”.
W imprezie uczestniczyło siedem grup: uczniowie ze Szkół Podstawowych Nr 6, 11, 16, 18  dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 17 – klasa 4a i 7a oraz Miejskie Przedszkole nr 14. Celem rajdu było wzbogacanie wiedzy o tematyce ekologicznej, poznanie miasta oraz popularyzacja turystyki pieszej. Rajd rozpoczynał się przy Orlen Arenie. Dalej drużyny wędrowały jarem Brzeźnicy, aż do Zalewu Sobótka, a następnie przez park przy ulicy Kazimierza Wielkiego  ulicami Dobrzyńską i M. C. Skłodowskiej wróciły do naszej placówki. Podczas wędrówki uczniowie odszukiwali punkty kontrolne, na których wykonywali różne zadania dotyczące wiedzy o wodzie tj. rozwiązywali krzyżówkę, testy, rebusy, układali puzzle, malowali plakaty,  mieli także do wykonania zadania sprawnościowe. Podczas podsumowania imprezy zostały wręczone nagrody. Każda grupa otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Mamy nadzieję, że rajd się podobał i spotkamy się za rok.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska