Wycieczka klas sportowych Drukuj

Wycieczka klas sportowych10 czerwca klasy sportowe (4a, 5a, 6a, 7a) udały się na niezapomnianą podróż do Warszawy. Pierwszym przystankiem na naszej wycieczce był Stadion Legii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, który znajduje się przy ulicy Łazienkowskiej 3. Uczniowie spędzili tam czas na zwiedzaniu trybun, w tym najsławniejszej i najgłośniejszej trybuny kibiców Legii Warszawa - „Żylecie”, mieli możliwość zrobić sobie zdjęcie przy ławkach rezerwowych, zobaczyć skąd piłkarze wychodzą na murawę oraz poznać "Galerię Mistrzów". Odwiedzili również piłkarską szatnię i zobaczyli strefę pracy dziennikarzy.
Następnie wszyscy mieliśmy, możliwość zjedzenia obiadu w miejscu ociekającym sportowymi emocjami, pozwalającym czerpać radość z kibicowania swoim ulubionym drużynom i zawodnikom w rożnych dyscyplinach sportu, a mianowicie w Sports Bar & Restaurant, mieszczącym się przy Stadionie Legii. Otwarta przestrzeń restauracjiokazała się idealnym miejscem do integracji dużych grup.
Po obiedzie udaliśmy się na spacer z przewodnikiem przez najważniejsze obiekty Starego Miasta. Na trasie zobaczyliśmy m.in. plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III Wazy, mury staromiejskiej, Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza, kościół św. Krzyża, gdzie znajduje się serce Fryderyka Chopina oraz Pomnik Syrenki. Na zakończenie ostudziliśmy zapał pysznymi lodami na Starym Mieście i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Płocka.
Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełnili: p. Katarzyna Adamkiewicz, p. Paweł Grabowski, p. Stanisław Zotow oraz p. Jacek Małkiewicz.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska