XVIII Międzyszkolny Rajd Ekologiczno - Turystyczny Drukuj

XVIII Międzyszkolny Rajd Ekologiczno - Turystyczny14 czerwca 2019r. już po raz XVIII Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku była organizatorem Międzyszkolnego Rajdu Ekologiczno – Turystycznego, tym razem pod hasłem „Każde zwierzę ochronić mogę, kiedy właściwie dbam o przyrodę".  W rajdzie udział wzięły cztery grup: uczniowie ze Szkół Podstawowych Nr 16, 17, 18 oraz Miejskie Przedszkole nr 14. Celem rajdu było wzbogacanie wiedzy o tematyce ekologicznej, poznanie miasta oraz popularyzacja turystyki pieszej. Rajd rozpoczął się na parkingu przy Stadionie Wisły Płock. Dalej drużyny wędrowały Jarem Brzeźnicy, aż do parku przy ulicy Kazimierza Wielkiego, skąd ulicami Dobrzyńską i M. C. Skłodowskiej wróciły do naszej placówki. Podczas rajdu uczniowie odszukiwali punkty kontrolne, na których wykonywali różne zadania z zakresy wiedzy ekologicznej - rozwiązywali krzyżówkę, testy, rebusy, układali wiersz o zwierzętach. Podczas podsumowania imprezy zostały wręczone nagrody. Każda grupa otrzymała dyplom, roślinkę doniczkową do zasadzenia przy swojej szkole, nagrodę książkową i słodkie upominki dla wszystkich piechurów. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnym rajdzie i wspólnie spędzimy wspaniałe czas.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska