Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Drukuj

Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim KonkursieKlaudia Perkowska uczennica klasy 6c brała udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Bohaterowie są wśród nas", organizowanego przez Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych pod honorowym patronatem Senator Anny Marii Anders i Ministra Jana Józefa Kasprzyka. Pomysł o udziale narodził się po spotkaniu w czasie zajęć historyczno-turystycznych w ferie z przedstawicielami płockiego Związku Sybiraków. Okazuje się, że są wśród nas  ludzie, którzy mają wielki wkład w historię naszej Ojczyzny i warto ten wkład upamiętniać. Tak powstała praca o prezesie płockiego oddziału Związku Sybiraków panu Remigiuszu Bielewiczu i jego ojcu zatytułowana "Ojciec i Syn. Bohaterowie Niepodległej". Na konkurs wpłynęło 269 prac, 52 to prezentacja lub film i 217 to kategoria pracy pisemnej, w której brała udział Klaudia. Tym bardziej cieszymy się z wyróżnienia, które otrzymała, bo konkurencja była ogromna.
W dniu 14 czerwca 2019 roku Klaudia odebrała nagrodę w Warszawie w siedzibie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Spotkanie z byłymi żołnierzami, walczącymi o wolność Polski było wzruszające, pokazało jak ważny jest pojedynczy człowiek na tle historii. Wśród nagrodzonych byli uczniowie z całej Polski, cieszymy się także, że mogliśmy reprezentować naszą szkołę i Płock. 
Przy okazji pospacerowaliśmy ulicami stolicy, natrafiając np. na Sejm RP. 
Jeszcze raz gratulujemy Klaudii.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska