Pożegnania nadszedł czas... Drukuj

Pożegnania nadszedł czas...Dnia 19 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2018/19 i rozpoczęliśmy zasłużone wakacje. Klasa 3a na zakończenie edukacji w I grupie wiekowej przygotowała część artystyczną dla zgromadzonych gości: dyrekcji, księdza proboszcza z Fary oraz rodziców. W galowych mundurkach, krokiem tanecznym, przy melodii Gaudeamus Igitur dzieci rozpoczęły pierwszą część imprezy, w czasie której nie zabrakło wierszy o tematyce szkolnej i nastrojowych piosenek w rytmie tanga. Po zrzuceniu strojów galowych nastąpiła bardziej radosna chwila. W kolorowej atmosferze, z wielkim entuzjazmem i energetycznym tańcem dzieci powitały długo wyczekiwane wakacje. 
Równie uroczyście żegnali mijający rok szkolny uczniowie klas ósmych oraz gimnazjaliści. Podczas pożegnania Pani Dyrektor Anna Wiśniewska pogratulowała i podziękowała tym uczniom, którzy wyróżnili się w nauce, zdobywali dla nas medale i osiągali sukcesy sportowe oraz reprezentowali naszą szkołę podczas ważnych uroczystości szkolnych i miejskich. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał Kamil Dółkowski, którego brać szkolna okrzyknęła także Sympatycznym Prymusem 2019 roku. Do Złotej Księgi wpisano zaś nazwiska dwóch uczennic: Martyny Kołodziejskiej i Weroniki Lewandowskiej - również zdobywczyni tytułu Sympatyczny Prymus. Rodzicom uczniów Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.
Po części oficjalnej odbyła się Gala „Tadeuszki 2019”, czyli rozdanie statuetek tym, których nominowali, a następnie wybrali podczas głosowania, uczniowie kończący naukę w szkole. Tradycyjnie przyznali tytuły w dziewięciu kategoriach: Sympatyczny Prymus, Mistrz Słowa, Wielki Myśliciel, Mistrz Elegancji, Papużki Nierozłączki, Pomocna Dłoń, Mistrz Sportu, Mistrz Uśmiechu, Dżentelmen/Dama Roku. Zwycięzcy po odbiór „Tadeuszków” kroczyli po czerwonym dywanie przy dźwiękach dedykowanych im piosenek.
I tak nadszedł koniec uroczystości, ale jednocześnie - początek nowego etapu w życiu tegorocznych absolwentów…

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska