Rower to najwspanialszy pojazd na świecie - czyli podsumowanie kampanii Rowerowy Maj 2021 Drukuj

Rower to najwspanialszy pojazd na świecie - czyli podsumowanie kampanii Rowerowy Maj 2021Dobiegła końca kolejna edycja Rowerowego Maja, który powrócił po rocznej przerwie spowodowanej pandemią covid-19. W środę, 16 czerwca, przedstawiciele zwycięskich szkół i klas odebrali nagrody z rąk prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, który dziękował i gratulował dzieciom, ich nauczycielom i dyrekcji, wręczając dyplomy i upominki.

Rowerowy Maj - to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia, która poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły oraz uczy dobrych i zdrowych nawyków.

W tym roku krócej, bo od 4 do 24 maja, uczniowie płockich szkół (kl. I-III) przyjeżdżali na lekcje na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach i otrzymywali naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Natomiast w przypadku klas starszych, które uczyły się zdalnie, za podróże punktowane w rywalizacji uznawane były przejazdy do dowolnego celu (rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach), które trwały minimum 30 min.

Corocznie kolejne placówki oświatowe przyłączają się do zabawy by pokazać, że codzienna droga do szkoły może być znakomitą okazją do aktywności fizycznej oraz nauki, jak w bezpieczny sposób uczestniczyć w ruchu drogowym. Nawyk częstego ruchu na świeżym powietrzu niesie bowiem same korzyści, wpływając pozytywnie na zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich uczestników.

Za udział i zaangażowanie w kampanię Rowerowy Maj serdecznie dziękujmy !!!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska