Nie kupuj! Adoptuj! Drukuj

Nie kupuj! Adoptuj!W czerwcu Samorząd Uczniowski przystąpił do projektu zainspirowanego przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku, we współpracy z Panią Martą Krasuską – kierownikiem płockiego Schroniska dla zwierząt. Inicjatywa opiera się głównie na zachęceniu uczniów do wsparcia lokalnego schroniska poprzez promowanie adopcji zwierząt. Podejmowane działania będą miały również na celu powtórną integrację społeczności szkolnej, popularyzację aktywności wolontariackich oraz wieloaspektowy rozwój młodych ludzi poprzez edukację.

Pierwszym działaniem naszej szkoły było wykonanie plakatu przez klasę 7b, w którym przedstawiamy niniejszą akcję. Kolejnymi będą podjęcie działań zmierzających do zaadoptowania zwierzaków, których dostaniemy pod opiekę.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej inicjatywie zachęcamy do śledzenia funpage’a Schroniska dla zwierząt w Płocku. Do realizowania projektu w naszej szkole powrócimy po wakacjach.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska