Wycieczka do Warszawy Drukuj

Wycieczka do Warszawy22 czerwca 2022 roku klasa 3a i 3b wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Zaczęli od zwiedzanie Starówki, na której przeprowadzona została gra miejska przez panią przewodnik. Uczniowie szukali jaj Bazyliszka, wysłuchali o nim legendy. Następnie wyruszyli na Gnojową Górę, tam spotkali się ze Złotą Kaczką. Z zaciekawieniem słuchali legendy związanej z nią. Wielkim wydarzenie był wjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie obserwowali panoramę Warszawy z Tarasu Widokowego. Atrakcją była również przejażdżka metrem do Placu Wilsona.
Trochę zmęczeni i bardzo głodni udali się na pizzę i lody, a następnie wyruszyli na zwiedzanie Łazienek Królewskich - najpiękniejszego parku w Warszawie. Tam z ciekawością wysłuchali opowieści o dobrym i nieszczęśliwym królu Stasiu.
Zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do Płocka. Wycieczka była bardzo udana i zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska