Survivalowa wyprawa Drukuj

Survivalowa wyprawa23 czerwca uczniowie klasy 4b oraz 5b wraz z wychowawczyniami wzięli udział w survivalowej wyprawie do lasu koło Dobiegniewa. Wyjazd pozwolił na utrwalenie wiadomości o warstwach lasu, łańcuchu pokarmowym, porostach i grzybach, oznaczaniu kierunków. Uczestnicy mogli nauczyć się krzesania ognia oraz budowania szałasów. Wykazali się przy tym doskonałą umiejętnością współpracy w grupie. Zwieńczeniem wszystkich zmagań było pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku. Zajęcia w lesie nauczyły wszystkich właściwego zachowania się na łonie przyrody oraz szacunku do otaczającej nas natury. 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska