Rajd "Zlot po Ziemi Mazowieckiej" Drukuj

W dniu 23 września 2023 członkowie koła turystycznego SKKT "Kościuszkowcy" wybrali się na pierwszy rajd w tym roku szkolnym. Trasa rajdu liczyła aż 8 km. Spotkaliśmy się pod naszą szkołą. Autobusem linii 7 ruszyliśmy do Gór. A stamtąd  na pieszo do Nadleśnictwa w Łącku. Nasz szlak prowadził przez las, gdzie podziwialiśmy piękno przyrody. Dopisywała nam ładna pogoda i doskonałe humory. Na miejscu czekała na nas pyszna zupa i ognisko. Mieliśmy również czas na wspólne zabawy i rozmowy na świeżym powietrzu. W rajdzie zajęliśmy I miejsce. Już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu.

obejrzyj galerię zdjęć

Szalona historia komputerów i gier komputerowych… i jak się od nich nie uzależnić - niezwykła podróż w czasie! Drukuj

Spotkan9e autorskie z p. Marcinem Koziołem20 września uczniowie klasy 7b z nauczycielami p. E. Małecką i M. Siołek wybrali się do Fili nr 13 Książnicy Płockiej, aby uczestniczyć w spotkaniu z panem Marcinem Koziołem, pisarzem dla dzieci i młodzieży, zapalonym podróżnikiem, który w wieku 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Trafił więc do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera, a nawet otarł się o wiele znanych osobistości, w tym o samą Królową Elżbietę II.
Młodzież poznała „przodków” naszych smartfonów i tabletów, dotknęła, a nawet rozbierała na części niektóre urządzenia, które zmieniły świat. Warsztaty poszerzono o moduł dotyczący dobrych praktyk korzystania z nowych technologii – komputerów, smartfonów, mediów społecznościowych.
Prowadzący w niesamowity sposób inspirował uczniów do wyznaczania sobie celów oraz ich odważnej i konsekwentnej realizacji. Motywował do podejmowania nieoczekiwanych, ambitnych wyzwań, a jednocześnie pokazywał, jak to wszystko może składać się na życie pełne niezwykłych przygód. Wspominał o rozwijaniu pasji, samodoskonaleniu, o nierezygnowaniu z marzeń. To było wyjątkowe spotkanie.

obejrzyj galerię zdjęć

Apel wychowawczy Drukuj

Apel wychowawczy, na którym omówiono zasady bezpiecznego zachowania obowiązujące w szkole.

W środę 20. września odbył się apel wychowawczy dla uczniów klas IV-VIII naszej szkoły.
Pani dyrektor Anna Wiśniewska poinformowała o zmianach w Statucie Szkoły dotyczących oceniania z poszczególnych przedmiotów i zachowania.
Pani pedagog Joanna Kamińska i pani psycholog Natalia Pawicka zapoznały młodzież z godzinami ich pracy i poinformowały, że swoimi działaniami wspierają funkcjonowanie społeczności szkolnej. Ponadto powiedziały, że uczniowie o pomoc w rozwiązaniu problemu, mogą się zwrócić do każdego pracownika szkoły.

Omówiono także:
-        bezpieczeństwo w drodze do szkoły i powrotnej do domu,
-        zasady i normy bezpiecznego zachowania w szkole podczas przerw i zajęć lekcyjnych,
-        strój szkolny oraz konieczność zmiany obuwia.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.

obejrzyj galerię zdjęć

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Kropki Drukuj

Plakat na Dzień Kropki wykonany przez uczniów naszej szkołyCorocznym pretekstem do zorganizowania światowej akcji "Dnia Kropki”, stała się bohaterka książki – mała Vashti. Dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki, dziewczynka uwierzyła w siebie i swoje możliwości. Od tamtej pory tysiące dzieci i dorosłych na całym świecie odkrywają przy okazji "Dnia Kropki” swoje talenty i możliwości.

W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Przez cały tydzień na zajęciach plastyki i techniki, gościła kropka. Dzieci poznały historię Vashti, rozmawialiśmy o zdolnościach i rozwijaniu skrzydeł. Powstały wspaniałe kropkowe prace plastyczne. Na szkolnych tablicach zawisły kropkowe dzieła sztuki. Na korytarzu stanęła zakropkowana ramka, przy której można było wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Podsumowaniem tych działań była praca w zespołach międzyklasowych. Miały one na celu stworzenie wspólnych prac przestrzennych: "Jestem SUPER jak Superman”, "Malowanie w kole", czy wreszcie "Gra – kropka”. Uczniowie wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i kreatywnością, a efekty ich niecodziennej współpracy można obejrzeć nie tylko w galerii zdjęć, ale również na holu w budynku naszej szkoły.

Ten radosny dzień zintegrował uczniów i pobudził ich do działania. Stał się również okazją do rozmów na temat radzenia sobie z przeciwnościami losu.

obejrzyj galerię zdjęć

3b na ściance wspinaczkowej Drukuj

Uczniowie 3b wraz z panem instruktorem podczas zajęć na ściance wspinaczkowej.W ubiegłym roku klasa 3b otrzymała tytuł "Najlepszej rowerowej klasy" w kampanii "Rowerowy maj 2023". Nagrodą za uzyskanie takiego tytułu było wyjście na ściankę wspinaczkową. W poniedziałek 18 września klasa 3b wraz z panią Wiesławą Simaczenko i panią Katarzyną Adamkiewicz wybrała się do Orlen Areny, aby uczestniczyć w zajęciach wspinaczkowych. Uczniowie przez dwie godziny mieli możliwość wspinania się po trasach zamieszczonych na ściankach o różnym stopniu trudności, oczywiście pod czujnym okiem instruktorów i korzystając z odpowiednich zabezpieczeń.

obejrzyj galerię zdjęć

Światowe obchody Dnia Fair Play Drukuj

Nasze uczennice biorące udział w światowych obchodach Dnia Fair Play15 września nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w imprezie organizowanej przez "Polski Komitet Olimpijski" i polegającej na podejmowaniu przez szkoły w całej Polsce działań promujących wartości fair play w sporcie i w życiu. Inicjatywa wpisuje się w światowe obchody Dnia Fair Play, który został ustanowiony między innymi przez Międzynarodowy (CIFP) i Europejski Komitet Fair Play.

Uczniowie naszej szkoły poprzez aktywność fizyczną promowali takie wartości jak szacunek, przyjaźń, radość, pomoc i stosowanie się do zasad, a my mamy nadzieję, że sport i te wartości zostaną z nimi na całe życie.

 

obejrzyj galerię zdjęć

Akcja „Kwiaty za elektrograty!” zakończona Drukuj

15 września zakończyliśmy szkolną zbiórkę zużytych baterii w ramach akcji CASTORAMY "Kwiaty za elektrograty". Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej pozyskaliśmy kwitnące wrzosy, które stały się ozdobą naszego szkolnego ogródka.

Dziękujemy wszystkim za odzew i hojność! Pamiętajcie o nas, wiosną będziemy wymieniać baterie na bratki. Zatem…, do zobaczenia.

Organizatorzy

 

obejrzyj galerię zdjęć

Musical Pan Niezwykły Drukuj

Musical Pan NiezwykłyW dniu 11 września uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w musicalu „Pan Niezwykły”. Było to przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne w zakresie profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży, a jednocześnie niecodzienna forma terapii. Podczas przedstawienia młodzież śledziła podróż głównej bohaterki Klary, która wchodzi w wirtualny świat pełen niespodzianek, fantazyjnych historii, ale też co za tym idzie zagrożeń i słabości. Musical był pełen barw, ciekawych zwrotów akcji i zaskakujących refleksji. Przedsięwzięcie to powstało we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Musicalowej Akademii Talentów MAT i Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii.

obejrzyj galerię zdjęć

Udział w Narodowym Czytaniu Drukuj

Narodowe czytanie "Nad Niemnem"9 września p. Katarzyna Adamkiewicz i p. Elżbieta Kaźmierska, reprezentowały naszą szkołę w Narodowym Czytaniu - ogólnopolskie akcji, zainicjowanej w 2012 r. przez Prezydenta RP.  W tym roku czytano powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem"  w ogrodzie Książnicy Płockiej. 

 

obejrzyj galerię zdjęć

Wrześniowe zebrania z rodzicami Drukuj

Harmonogram zebrań z rodzicami

poniedziałek 11 września 2023 roku

 

Klasa

Godzina zebrania

Miejsce spotkania

1a

17.30

sala nr 5

1b

17.30

sala nr 2

1c

17.30

sala nr 6

2a

16.15

sala nr 101

2b

16.15

sala nr3

3a

16.15

sala nr 102

3b

16.15

sala nr 106

4a

17.30

sala nr 205

4b

17.30

sala nr 217

5a

17.30

sala nr 104

5b

17.30

sala nr 113

5c

17.30

sala nr 203

6a

16.15

sala nr 105

6b

16.15

sala nr 201

7a

16.15

sala nr 204

7b

16.15

sala nr 200

8a

16.15

sala nr 115

8b

16.15

sala nr 202

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska